Istnieje wiele opinii na temat tego czy warto montować instalację gazową w samochodzie czy też nie. Rzecz jasna dla wiekszosci kierowców najistotniejszy jest aspekt ekonomiczny. Kiedy w takim razie warto zdecydować się na LPG?

Duże oszczędności?

Wielu ludzi jest przekonanych że instalacja gazowa w samochodzie wiąże się z dużą oszczędnością. Rzeczywiście może tak być, jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że to jak dużo uda się oszczędzić jest uzależnione od częstotliwości korzystania z samochodu. Jest to związane z tym, że gaz jest co prawda sporo tańszy niż benzyna, jednak podczas jazdy spala się go blisko 30% więcej. Łatwo zatem zauważyć, że montaż instalacji LPG opłaca się przede wszystkim osobom, które wydają na paliwo przynajmniej kilkaset złotych miesięcznie.

Gdzie montować instalację?

Osoby, które uznają iż montaż auto gazu jest dla nich opłacalny powinny pamiętać o tym, że nie należy oszczędzać na samej instalacji LPG. Jeśli usługa okaże się bardzo tania można być pewnym, że wiąże się to z użyciem systemu, który jest mało wydajny co po pewnym czasie zacznie generować niepotrzebne koszty. Instalacje gazowe w Katowicach czy Gdańsku są zwykle bardzo solidne, choć oczywiście należy pamiętać by zlecić ich montaż zaufanemu mechanikowi.