Podjazd na Auto: Jak Bezpiecznie Podjechać Pod Samochód

Podjazd na auto to jedna z codziennych czynności, z którymi spotykamy się jako kierowcy. Bywa potrzebny, kiedy trzeba skontrolować stan auta, zmienić oponę, lub dodać oleju do silnika. Warto pamiętać, że podjazd na auto może być niebezpieczny i wymaga dokładnego przestrzegania zasad bezpieczeństwa. W niniejszym artykule opiszemy kilka praktycznych wskazówek, jak podjechać bezpiecznie pod samochód.

1. Wybierz Miejsce

Podjazd na auto zawsze powinien odbywać się na płaskim terenie. Bezpieczniejsze jest też wybieranie miejsca z dala od ruchliwej drogi, lub chodnika. Należy także uważać na miejsca, gdzie ziemia jest miękka lub pokryta gruzem, co może utrudnić podjechanie.

1. Przygotuj Narzędzia

Podjazd na auto wymaga przygotowania kilku niezbędnych narzędzi, takich jak kliny pod koła, czy podnośnik do auta. Przyda się też latarka, poduszka powietrzna do odsłonięcia i pod suwmiarkę do kontrolowania głębokości bieżnika opon.

1. Ustaw Samochód

Przed podjechaniem pod samochód, trzeba go odpowiednio ustawić. Najlepiej zrobić to, kiedy samochód jest jeszcze na jezdni. Ustaw koła prostopadle do krawężnika i zaciągnij ręczny hamulec. Otwórz maskę, lub bagażnik w przypadku auta z silnikiem z tyłu. Odkręć też koło zapasowe i przygotuj narzędzia.

1. Podjedź Ostrożnie

Kiedy samochód jest odpowiednio ustawiony, możesz spróbować podjechać pod niego. Najpierw jednak wciśnij pedał hamulca i wyłącz silnik. Użyj klinów do zatrzymania samochodu przed toczeniem się, a następnie umieść podnośnik pod samochodem. Podjedź ostrożnie, tak by podnieść auto, ale nie za wysoko, aby uniknąć zsuwania się samochodu.

1. Bezpiecznie Podejdź Pod Samochód

Kiedy samochód jest już podniesiony, ostrożnie podejdź do niego. Pamiętaj, żeby kontrolować swój punkt ciężkości i uważać na kable i przewody, które mogą się skręcić pod kołami, lub pod podnośnikiem. Nie zapominaj też o zabezpieczeniu poruszenia nastawu podnośników – wykorzystaj np. koło zapasowe, czy inne ciężkie narzędzie, jakim dysponujesz.

Podjazd na auto to czynność, którą wykonujemy co jakiś czas, więc warto zrobić to bezpiecznie i bez zbędnych wypadków. Wynagrodzi Ci to spokój umysłu i możliwość swobodnego korzystania ze swojego samochodu.