Katowice to miasto, które stawia na ekologię i zrównoważony rozwój. Jednym z elementów tej strategii jest stworzenie infrastruktury dla pojazdów elektrycznych, której kluczowym elementem są stacje ładowania samochodów elektrycznych. W tym przewodniku przedstawimy dostępne w Katowicach stacje ładowania i rodzaje ładowarek.

Rodzaje stacji ładowania

W Katowicach dostępne są trzy rodzaje stacji ładowania samochodów elektrycznych: stacje uliczne, stacje w galeriach handlowych oraz stacje na terenie prywatnym.

1. Stacje uliczne

Stacje uliczne są najczęściej spotykane i dostępne dla każdego użytkownika. W Katowicach jest ich kilka i każda posiada kilka ładowarek. Wiekszość stacji umieszczona jest w centrach miast na parkingach lub w pobliżu restauracji czy sklepów.

1. Stacje w galeriach handlowych

W galeriach handlowych także możemy z łatwością znaleźć stacje ładowania samochodów elektrycznych. Głównie są one umieszczone na parkingu w okolicy głównych wejść do galerii.

1. Stacje na terenie prywatnym

Stacje ładowania samochodów elektrycznych można znaleźć także na terenie prywatnym, np. przy hotelach czy restauracjach. Takie stacje dostępne są dla wyłącznego użytku klientów danego obiektu.

Dostępne stacje ładowania w Katowicach

W Katowicach znajduje się kilkadziesiąt stacji ładowania. Poniżej przedstawimy listę kilku z nich, dostępnych dla każdego użytkownika.

1. Centrum Handlowe Silesia City Center – posiada 6 ładowarek, ul. Chorzowska 107

1. Centrum Handlowe Galeria Katowicka – posiada 3 ładowarki, ul. 3 Maja 30

1. Centrum Handlowe Sfera – posiada 4 ładowarki, ul. Chorzowska 107

1. Centrum Nauki i Biznesu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego – posiada 1 ładowarkę, ul. Medyków 18

1. Parking miejski – posiada 6 ładowarek, ul. T. Kościuszki, przy ul. Teatralnej

1. Napędy 24 – posiada 1 ładowarkę, ul. Józefa Chełmońskiego 44

Podsumowanie

Jak widać, infrastruktura dla pojazdów elektrycznych rozwija się w Katowicach bardzo szybko. Dostępnych jest wiele stacji ładowania samochodów elektrycznych, co ułatwia korzystanie z takiego pojazdu w mieście. Z pewnością liczba stacji ładowania jest coraz większa, a to oznacza, że elektryczne samochody są coraz bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem dla mieszkańców i turystów odwiedzających Katowice.