W Polsce wiele osób przeprowadziło się na stałe za granicę lub tymczasowo na czas pracy. Taka duża przeprowadzka wiąże się z problematycznym przeniesieniem wszystkich rzeczy z jednego kraju do drugiego. Na rynku polskim istnieje dużo firm transportowych, które specjalizują się w takich usługach jak przeprowadzki międzynarodowe.

 
Warszawa jako stolica Polski i centrum wszystkich nowości, jest miejscem, gdzie rozwija się wiele firm przewozowych i transportowych, które przeprowadzają osoby poza granice kraju. Taka przeprowadzka jest bardzo kosztowna, ponieważ ponosimy pełny koszt przejazdu za granicę i z powrotem i inne koszty firmy. Nie tak jak w przypadku przewozu osób, kiedy ponosimy koszt tylko za jedną osobę, a na cały koszt przejazdu składa się kwota ze wszystkich pasażerów. Wtedy koszty rozkładają się na większą ilość osób i koszt jest mniejszy.
Przewozami międzynarodowymi zajmują się specjalistyczne firmy, które posiadają licencje na przewozy większej ilości przedmiotów. Wszystko odbywa się legalnie i bardzo bezpiecznie. Klient ma gwarancję, że wszystkie rzeczy powierzone firmie dojadą całe i niezniszczone,