Transport osób z Polski do Holandii stał się ostatnimi czasy bardzo popularnym pomysłem na biznes. Na rynku rozwinęło się dużo firm przewozowych, które oferują przewóz osób i bagaży z Polski do Holandii i z Holandii do Polski.
Busy do Holandii jeżdżą z każdego regionu Polski. Od regionu zależy cena biletu. Województwa położone bliżej niemieckiej granicy posiadają niższe ceny biletów w busach niż te położonej bliżej ukraińskiej granicy. Dla przykładu Pomorskie będzie miało tańsze bilety bo będzie po prostu bliżej do Holandii niż Podkarpacie.

 
Busy Polska Holandia jeżdżą bardzo często. Jedna firma wykonuje kilka kursów tygodniowo za granicę. Jeśli by przeanalizować daty odjazdów wszystkich firm w Polsce to okaże się, że nie ma dnia w tygodniu, w którym busy z Polski nie wyjeżdżają do Holandii.
Ceny za bilet w busie są porównywalne do cen za lot samolotem lub pociągiem. Jednak samolotem jest dużo wygodniej, natomiast nie dowiezie nas i bagaży na miejsce. Natomiast w busie jest trochę mniej wygodnie i po kilku godzinach jazdy, trasa staje się uciążliwa, jednak plusem jest to, że zostaniemy na pewno dowiezieni na miejsce zamieszkania oraz będziemy mogli zabrać ze sobą nieograniczony bagaż.