Polacy często z dobrze płatnej pracy zaczynają swoje poszukiwania pracy za granicą. Jeśli już znajdą tą wymarzoną, dobrze płatną pracę to zostaje załatwienie sobie transportu. Najczęściej wybieranymi kierunkami za granicę są: Holandia, Belgia, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Włochy, Norwegia i Francja.
Pomimo, że Niemcy są położone najbliżej Polski to dojazd do Niemiec kosztuje. Obojętnie czy jest to lot samolotem, bus, pociąg czy auto osobowe. Zawsze wiąże się to z kosztami. Dlatego klienci szukają tańszych alternatyw.

 
Czasami można trafić na super okazję i trafić na tanie busy do Niemiec. Jednak są to tylko sporadyczne okazje, ponieważ zazwyczaj ceny firm transportowych i przewozowych w danym regionie Polski są takie same. Różnice zachodzą tylko jeśli zmienia się region. Przykładowo Koszalin i firmy w tym mieście oferują przejazd do Niemiec za 200 zł to już ze Szczecina może się cena różnić ale tylko dlatego, że ze Szczecina będzie mniej kilometrów niż z Koszalina.
Czasami busy oferują dla swoich stałych klientów zniżki i rabaty przy np. dziesiątym kursie. Dlatego warto jest być wiernym jednej firmie i korzystać z atrakcyjnych promocji.