Polacy często z braku pracy decydują się wyjechać za granicę do pracy. Najczęśniej wybieranymi krajami do pracy są: Niemcy, Anglia, Holandia, Belgia, Norwegia. Aby dostać się do obcego kraju trzeba wybrać dogodny dla nas środek transportu. Mamy możliwość wyboru pomiędzy samolotem, pociągiem, busem lub własnym autem osobowym.

 
Najczęściej wybieranym środkiem transportu są właśnie busy. Busy z Polski do Niemiec kursują stosunkowo często, bo aż kilka razy w tygodniu. A jeśli porównać dni odjazdu różnych firm, to może się okazać, że każdego dnia wyjeżdża z Polski do Niemiec lub z Niemiec do Polski kilka busów z różnych firm. Dlatego wybór jest szeroki.
Wielkopolska jest regionem skąd wyjeżdża bardzo dużo busów. Tam też otrzymują się dużo firm przewozowych i transportowych. Wszystko dlatego, że bardzo dużo mieszkańców Wielkopolski decyduje się na wyjazd za granicę.
Busy transportowe lub przewozowe oprócz dowiezienia osób na podany adres oferują również transport przedmiotów, paczek, jedzenia. Co jest dużym plusem dla klientów, ponieważ mogą zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne rzeczy w Polsce, tym samym nie przepłacając za granicą.