Wielu Polaków wyjeżdża za granicę w celu zarobkowym. Najczęściej wybieranymi państwami do pracy są: Niemcy, Anglia, Norwegia, Belgia, Holandia. Dlatego rozwinął się w całej Polsce popyt na usługi transportowe. Powstało w krótkim czasie bardzo dużo firm, które zajmują się dowozem ludzi z miejsca na miejsce przy pomocy busa. Pobierają za to określoną opłatę.
Bus Anglia lub busy Polska Anglia kursują kilka razy w tygodniu, dlatego klienci mają duży wybór w dniach wyjazdów jak i firmach. Innym rozwiązaniem na dojazd za granicę jest lot samolotem. Jest to dużo szybszy środek transportu i wygodniejszy, jednak jeśli ktoś chce zabrać ze sobą bardzo dużo bagaż lub jakiś przedmiot niestandardowy to w samolocie będzie miał problem na przewiezienie go. Dlatego część osób wybiera tradycyjny środek transportu jakimi są busy.
Cena za bilet w busie mniej więcej równa się cenie przelotu samolotu. Czasami zdarzają się promocje na jeden środek transportu lub drugi i wtedy może nam się wydać to korzystniejsze. Jednak w normalnych warunkach ceny są prawie jednakowe. Dla stałych klientów busów przygotowywane są atrakcyjne rabaty, co przyciąga klientów.